Za gaz można płacić mniej

Oszczędzanie  gazu w domu można przeprowadzać na kilka sposobów. Przede wszystkim uszczelnić okna tam, gdzie czuć przewiew. Specjaliści uważają, że w ten sposób z mieszkania uwalnia się prawie 25% ciepła. Kiedy spowolnimy proces ochładzania domu, kaloryfery nie będę musiały grzać pełną mocą. Grzejniki to kolejna rzecz o którą warto w domu zadbać. Regularnie czyszczone, odkamieniane, odpowietrzane, poddawane przeglądom i regulacji posłużą nam długo i skutecznie podniosą temperaturę. Pamiętajmy aby ustawiać meble tak żeby nie zasłaniały kaloryferów. Można również sprawdzić gdzie w naszym domu ‘ucieka’ ciepło za pomocą kamery termowizyjnej. Ta usługa jest już ogólnodostępna a w niektórych miejscowościach oferowana jest przez Urząd Miasta zupełnie za darmo.

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na rachunki za gaz jest sama cena za m3 gazu. Im niższa tym mniejsze płacimy rachunki. Od 2007 każdy odbiorca ma prawo zmienić sprzedawcę zarówno gazu jak i prądu na alternatywnego. Co ważne taka zmiana jest w tym momencie tak prosta jak zmiana operatora sieci komórkowej. Może zrobić to każdy, indywidualnie i przede wszystkim za darmo.

Zmiana nawyków w funkcjonowaniu na co dzień może okazać się zbawienna dla budżetu domowego. Dlatego bez zbędnej zwłoki i nie czekając na kolejny rachunek, warto zastosować przedstawione pomysły już dziś. Te zmiany przyniosą oczekiwane efekty i ulgę przy kolejnym terminie zapłaty rachunków.

Przeczytaj również...