Atrakcyjna lokata

W dzisiejszym świecie trzymanie pieniędzy tylko w jednym banku jest nieopłacalne. W takim przypadku mamy niewielkie szanse na uzyskanie oprocentowania przekraczającego 2% w skali roku. Korzystne jest przenoszenie pieniędzy z banku do banku. Nowi klienci mogą bowiem liczyć na specjalne przywileje. Przykładowo w Idea Banku można uzyskać nawet 4% na lokacie 2-miesięcznej. Nie ma wymogu zakładania konta, ale z oferty można skorzystać tylko raz w życiu. W chwili gdy lokata dobiega końca, należy poszukać innej z promocyjnym oprocentowaniem.

Kiedy uzyskanie atrakcyjnego procentu na lokacie wymaga założenia konta, najkorzystniej nie otwierać wspólnego rachunku z małżonkiem, bo skorzystanie z promocji oddzielnie daje możliwość podwójnej lokaty.


W niektórych bankach z promocyjnej oferty dla nowych klientów można skorzystać kilka razy. Warunkiem jest to, że nie posiadaliśmy rachunku w danym banku przez np. ostatni rok czy dwa lata. Dla przykładu w Orange Finanse , promocyjne oprocentowanie (3,5%) na koncie oszczędnościowym ,przeznaczone jest dla klientów, którzy nie mieli tam konta od 2 października 2014 r.

Banki zwykle tak ustalają warunki lokat promocyjnych, że odsetki, jakie możemy uzyskać rzadko wynoszą więcej niż 100 zł.

Po zakończeniu lokaty z atrakcyjnym oprocentowaniem, zwykle dostaniemy pieniądze z powrotem na konto lub przedłuży się ona na gorszych warunkach. Zawsze jeśli pada pytanie o automatyczne odnowienie lokaty, to najlepszą opcją jest, aby środki wróciły na nasze zwykłe konto.

Przeczytaj również...