Warto przeczytać

Powieść  „Skrawki” zmarłej w lutym Krystyny Sienkiewicz jest  zmierzeniem się z przeszłością i wspomnieniami młodości. Dzięki starannie prowadzonym notatkom i kolekcjonowanym fotografiom, przenosimy się z każdą  stroną w jej  świat. Utwór pokazuje cechy  charakteru i osobowości autorki.Odrobinę pokręcona fabuła, pisana przez osobę z poczuciem humoru, ale taktownie i kulturalnie.

Jest to książka o walce ze złymi niespodziankami losu i swoimi ograniczeniami oraz czerpaniu radości i siły z procesu odradzania się na nowo.

Skrawki „ to ostanie dzieło Krystyny Sienkiewicz.

Krystyna Sienkiewicz – aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i kabaretowa. Urodziła się 14 lutego 1935 roku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, a przygodę ze sceną teatralną rozpoczęła od Studenckiego Teatru Satyryków. Znana z ról w teatrach Ateneum, Rozmaitości, Syrena czy Polskim.
W 1958 roku zadebiutowała w filmie. Stworzyła niezapomniane postacie w „Rzeczpospolitej babskiej” i „Lekarstwie na miłość”. Najbardziej znana była z występów w w kabareciku Olgi Lipińskiej.
W 1996 roku otrzymała Nagrodę Artystyczną Polskiej Estrady „Prometeusz”, a w 2007 Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Zmarła 12 lutego 2017 roku i została pochowana na Warszawskich Powązkach.

Przeczytaj również...