Minimum jedno jabłko dziennie

Popularne angielskie przysłowie głosi: „jedno jabłko dzienne trzyma lekarza z daleka ode mnie”. Nie jest to bezpodstawne, ponieważ jabłka zawierają więcej przeciwutleniaczy niż 1500-miligramowe tabletki witaminy C, co czyni je jednym z najsilniejszych źródeł antyoksydantów.  Wspomniane owoce są bogate w znaczne ilości fito związków, które mają właściwości antynowotworowe.

Nie wolno obierać jabłek ze skóry, bo w niej znajdują się ważne składniki odżywcze – witaminy A i C oraz wszelkie minerały, a także przeciwutleniacze. Ta część jabłek poprawia wygląd naszej skóry, a także działanie wzroku, systemu odpornościowego, kości i serca.

Jabłka pomagają w intensyfikacji ćwiczeń, ponieważ zawierają kwercetynę, która pomaga dostarczyć więcej tlenu do płuc. W rezultacie rzadziej doświadcza się zadyszki i można ćwiczyć dłużej i ciężej.

Jabłka powszechne dziś w różnych regionach światach  „narodziły się” tysiące lat temu na Bliskim Wschodzie. Aleksander Wielki pierwszy odkrył te słodkie czerwone smakołyki podczas swojej wyprawy do Azji Mniejszej w 300 roku p. n. e. i sprowadził je do Macedonii.