Tylko domowe jedzenie

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu jedzenie „na mieście” było czymś bardzo rzadko praktykowanym, a dla wielu wręcz niedostępnym. Obecny trend jest odwrotny – coraz częściej jadamy poza domem i mamy coraz mniejszy wpływ na to, co nam się podaje. Michelle Obama promuje domową kuchnię zwiedzając światową wystawę Expo w Mediolanie. W Mediolanie amerykańska Pierwsza dama przygotowała sałatkę dla 20 dzieci, w ten sposób chce promować domowe posiłki, które przydadzą zdrowia.

Wraz z dwoma słynnymi amerykańskimi kucharzami Johnem Beshem oraz Mario Batalim pokazała uczniom, jak gotować. Pokaz był częścią przedsięwzięcia żony prezydenta USA „Let’s Move”, które ma na celu poprawę sposobów odżywiania.

Mieszkając w Białym Domu Michelle Obama nie gotuje, ale nalega, by rodzina spędzała wspólnie więcej czasu przy stole. O 18.30 prezydent Barack Obama robi więc sobie przerwę i je posiłek z żoną i córkami. Przy stole każdy zwalnia; rzeczywiście smakuje, a prawdopodobnie mniej je, ponieważ nic go nie goni. Cóż, prezydent czasem się spieszy.

Przeczytaj również...